Metų pabaiga – geriausias metas kloti pamatus naujiems darbams, tad, kaip ir kasmet, jaunieji tyrėjai buvo pakviesti į Idėjų mugę pasitikrinti, ar jų planuojami tiriamieji darbai aktualūs. Šiemet mugei pristatyti 27 projektai. Mokinių tyrimai įvairūs – nuo natūralių, augalinių medžiagų tyrimų iki kovos su covid-19 priemonių paieškos.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvos mokslų akademijos skyriumi „Mokslininkų rūmai“ lapkričio 26, gruodžio 1 ir 8 dienomis kviečia 7–12 klasių mokinius, kurie domisi astronomija, ir jų mokytojus į nuotolines paskaitas: „Pasaulis iki gyvybės atsiradimo Žemėje”, „Visatos istorija”, „Džeimso Webbo kosminis teleskopas”. Reikalinga išankstinė registracija.
Galvoje sukasi mintis, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą? Pristatyk savo planuojamą tyrimą ir pasitikrink, ar Tavo projektas perspektyvus, Idėjų mugėje!
Savo planuojamo ar jau atliekamo tyrimo idėjos aprašą pateikti kviečiame 5–11 klasių mokinius.
Straipsnis iš Jaunojo tyrėjo lobyno. Interviu su prof. Sauliumi Juodkaziu.
Straipsnis iš Jaunojo tyrėjo lobyno. Interviu su prof. Vytautu Getaučiu.
Straipsnis iš Jaunojo tyrėjo lobyno. Interviu su prof. Vytautu Balevičiumi.
Straipsnis iš Jaunojo tyrėjo lobyno. Interviu su prof. L. Kupčinsku.
Straipsnis iš Jaunojo tyrėjo lobyno. Interviu su Nobelio premijos laureatu prof. Kariu B. Malisu.
Straipsnis iš Jaunojo tyrėjo lobyno. Interviu su prof. V. Būda.
Straipsnis iš Jaunono tyrėjo lobyno. Interviu su astrofiziku Arūnu Kučinsku.
Spalio 21 d. mobilioji laboratorija MoMoLab lankėsi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje, o spalio 23 d. – Panevėžio r. Smilgių gimnazijoje.
Spalio 15–16 dienomis mobilioji laboratorija MoMoLab lankėsi Elektrėnuose. Galmybę pagilinti tiriamojo darbo žinias turėjo Ąžuolyno progimnazijos ir Versmės gimnazijos mokiniai.
Geriausiu darbu šiemet išrinktas Kauno „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokės Monikos Šiugždinytės tyrimas „E. coli filogenetinių grupių, išskirtų iš šunų ekskrementų, paplitimas Kauno mikrorajonuose ir jų keliamas pavojus“ (darbo vadovė Asta Jaruševičienė, konsultantas LSMU Veterinarijos akademijos Mikrobiologijos ir virusologijos instituto vyr. mokslo darbuotojas dr. Marius Virgailis).
Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongresas (angl. European Congress of Clinical Microbiology and Infectious Diseases, ECCMID) neseniai išleido savo prestižinį „30 under 30“ sąrašą, kuriame skelbiami geriausi viso pasaulio talentai, dirbantys su bakterinių ir infekcinių ligų tyrimais. Šiais metais į jį pateko ir buvęs jaunasis tyrėjas, ES jaunųjų mokslininkų konkurso (EUCYS) 2011 m. pirmosios vietos laimėtojas Povilas Kavaliauskas. Didžiuojamės ir sveikiname!
Jau tapo tradicija, kad vasario mėnesį jauni, iniciatyvūs ir mokslu besidomintys žmonės iš viso pasaulio susirenka į Tarptautinį Šveicarijos talentų forumą (angl. International Swiss Talent Forum – ISTF). Šiemet forume dalyvavo 70 jaunųjų tyrėjų iš Kanados, Šveicarijos, Italijos, Anglijos, Vokietijos, Taivano, Singapūro ir kitų valstybių. Keturias dienas jaunieji tyrėjai, padedami ekspertų, ieško aktualiausių pasaulio problemų sprendimų būdų. Šių metų forumo tema – „Pasaulio maistas“.