„MoMoLab“ vėl lanko šalies mokyklas!


Švelnėjant karantino reikalavimams atsinaujino ir mobiliosios laboratorijos „MoMoLab“ kelionės po Lietuvos mokyklas. Projektu „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“ siekiama sudaryti sąlygas vaikams, ypač besimokantiems regionų mokyklose, susipažinti su modernia moksline įranga ir įgyti tiriamojo darbo žinių. Viena jo dalių ir yra „MoMoLab“ vizitai.

Gegužės mėnesį laboratorija ant ratų ir Jaunojo tyrėjo mokslininkų komanda apsilankė Kauno r. Babtų gimnazijoje, Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijoje, Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje, Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje, Kretingos r. Vydmantų gimnazijoje ir Klaipėdos rajone esančiose Vėžaičių pagrindinėje mokykloje bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje.

Mokiniai mobiliojoje laboratorijoje tyrinėjo mikroorganizmus, vandens makrobestuburių įvairovę, taršos įtaką augalams, apylinkėse esančių telkinių vandens kokybę, stebėjo, kaip moksliniuose tyrimuose gali būti pritaikoma greitaveikė kamera, termovizoriumi matavo temperatūrinius pokyčius ir pan.  

Tikimės, kad individualus mokslininkų darbas su mokiniais paskatins juos domėtis STEAM krypties mokslais, įkvėps ir įgalins atlikti tiriamuosius darbus mokykloje, padės sėkmingiau pasiruošti brandos darbui, Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui ir kitiems mokslo konkursams.

Birželio mėnesį, iki mokslo metų pabaigos, „MoMoLab“ komanda planuoja aplankyti dar dešimt Lietuvos mokyklų Kelmėje, Kaišiadoryse, Vilniuje, Vilkaviškyje, Kauno, Šalčininkų, Kėdainių ir Utenos rajonuose.