Prasideda prestižinis ES jaunųjų mokslininkų konkursas


Rugsėjo 17 d. prasideda ES jaunųjų mokslininkų konkursas (European Union contest for young scientists – EUCYS). Konkurse Lietuvai atstovaus Kauno „Saulės“ gimnazijos absolventė, VU medicinos fakulteto studentė Monika Šiugždinytė ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos absolventas, VU Chemijos ir geomokslų fakulteto studentas Dominykas Laibakojis.

Monika Šiugždinytė pristatys darbą „Šunų išmatos – potencialiai pavojingas bakterijų Escherichia Coli šaltinis“. Projektas varžosi medicinos srityje.

Atlikusi šį tyrimą supratau, kiek daug potencialių pavojų slypi parkuose, miškuose ir kitose augintinių vedžiojimo vietose paliktuose šunų ekskrementuose. Todėl labai svarbu informuoti visuomenę apie būtinybę elgtis etiškai bei saugiai ir surinkti savo keturkojų išmatas“, – apie savo tyrimą kalbėjo M. Šiugždinytė.

Dominykas Laibakojis konkurse dalyvauja su moksliniu tyrimu Tvarus būdas sumažinti sausros keliamą stresą augalams. Darbas pristatomas aplinkos tyrimų srityje.

„Spartėjant globaliniam atšilimui ir dažnėjant sausroms, žemės ūkio augalų produkcija atsiduria pavojuje, dėl kurio visas pasaulis kasmet patiria milžiniškus ekonominius nuostolius. Dėl šios priežasties veiksmingų ir aplinkai draugiškų cheminių preparatų paieška ir tyrimai tapo itin aktualūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Būtent todėl savo darbe pasirinkau tirti kalcio preparatus, kurie galėtų būti naudojami kaip veiksminga alternatyva sausros sukeliamam stresui augaluose mažinti“, – apie savo tyrimą kalbėjo jaunasis mokslininkas.

ES jaunųjų mokslininkų konkursas vyksta nuotoliniu būdu. Atidarymo ceremonija – rugsėjo 17 d. 10.30 val. Ją stebėti galima oficialiame EUCYS puslapyje: https://eucys2021.usal.es/opening-ceremony/.

Konkursą kartu su Europos Komisija šiemet organizuoja Salamankos universitetas (Ispanija). Jame savo mokslinius projektus pristatys daugiau nei 150 jaunųjų mokslininkų iš trisdešimt dviejų pasaulio šalių. Su visais darbais galite susipažinti čia: https://eucys2021.usal.es/projects/.

Laimėtojai bus paskelbti rugsėjo 19 d.13 val. virtualios apdovanojimų ceremonijos metu.