Kviečiame į Idėjų mugęGruodžio 9 d., penktadienį, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyks mokinių tiriamųjų darbų Idėjų mugė. Susipažinti su originaliausiomis ir inovatyviausiomis jaunųjų tyrėjų idėjomis galima nuo 10 iki 16 val. – renginys atviras. Pabendrauti ir padiskutuoti su idėjų autoriais bus įdomu visiems renginio svečiams – tiek bendraamžiams, tiek mokytojams, tiek visiems, besidomintiems mokslu.  

Nuo natūralių dažiklių fermentuotiems gėrimams ir kovos su invaziniais augalais būdų iki sudėtingų genetinių tyrimų, nuo priemonių CO2 emisijai mažinti paieškų ir bandymo garso bangas paversti elektros energija iki siekio sukurti tvirtesnį betoną – idėjų jauniesiems tyrėjams netrūksta. Dalis jų turi potencialo išaugti iki tarptautiniame mokslo pasaulyje konkurencingų projektų, dalis – paprastesnės, bet pritaikoma kasdieniame gyvenime. Pristatomų idėjų įvairovė didelė, apimanti gamtos, technologijos, žemės ūkio, medicinos ir sveikatos mokslo sritis.

Iš viso stendiniais pranešimais bus pristatyti 24 darbai. Jaunuosius tyrėjus konsultuos šalies mokslo centruose ir universitetuose dirbantys mokslininkai.