Šiais mokslo metais MoMoLab aplankė daugiau nei 20 šalies mokyklų!


Kartu su besibaigiančiais mokslo metais, baigėsi ir laboratorijos ant ratų MoMoLab vizitai po mokyklas.

Birželio mėnesį mokslininkų komanda apsilankė Vilkaviškio Salomėjos Neries pagrindinėje mokykloje, Vilniaus VIMS International Meridian School, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje, Kauno r. Paliuonos, Šalčininkų r. Eišiškių Stanislovo Rapolionio, Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus ir Utenos r. Užpalių gimnazijose, o Kelmėje aplankė net tris mokyklas – „Kražantės“ progimnaziją, Jono Graičiūno gimnaziją ir „Aukuro“ pagrindinę mokyklą.

Padedami mokslininkų, mokiniai tyrinėjo įvairius mikroorganizmus, vorus, bestuburius, atliko biomechanikos ir bionikos, elektros srovės eksperimentus, vandens ir oro ekologijos, augalų genetikos tyrimus, termovizoriumi matavo temperatūrinius pokyčius.

„Mūsų grupei vyko užsiėmimas „Gamtos tyrimai“. Jo metu sužinojome naujų, įdomių faktų apie vorus ir jų rūšis. Patys galėjome juos apžiūrėti per mikroskopą ir išmokome atpažinti, kokios rūšies jie yra. Gavome atlikti įvairių užduočių, kurias kitą kartą atliekant, tyrimus bus daug lengviau padaryti. Mūsų grupės vadovė buvo labai maloni, padėjo, jeigu nesisekė, ir paaiškino, jeigu kas nors buvo neaišku. Man labai patiko šis užsiėmimas, nes mokiniai, kurie nori siekti aukštesnių rezultatų, galėjo praplėsti savo žinias. Po tokių veiklų būna lengviau ir pamokose, nes jau turi supratimo, apie mokytojų aiškinamas temas. Buvo smagu ir po ilgo laiko tarpo susitikti su klasiokais. Manau, jog tokia veikla patiktų kiekvienam, net tam, kuris neturi motyvacijos mokytis“ – įspūdžiais apie pamokas MoMoLab dalinosi Vilkaviškio Salomėjos Neries pagrindinės mokyklos septintokė Milda Kalavinskaitė.

Praktika rodo, kad individualus mokslininkų darbas su mokiniais skatina jaunimą domėtis STEAM krypties mokslais, suteikia gilesnių žinių, įgalinančių atlikti tiriamuosius darbus mokykloje, padeda sėkmingiau pasiruošti brandos darbui, Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui ir kitiems mokslo konkursams.

Mobiliosios laboratorijos vizitai yra projekto „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“ dalis. 

Vasarą MoMoLab atostogaus, o jau nuo rugsėjo vėl leisis į kelionę po Lietuvos mokyklas ir padės mokiniams atrasti tiriamojo darbo ir pažinimo džiaugsmą.