Valdovų rūmuose apdovanoti tarptautinėse olimpiadose laurus skynę Lietuvos mokiniai ir jų mokytojai


Gruodžio 21 d. Valdovų rūmuose vyko jau gražia tradicija tapusi šventė, į kurią rinkosi tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose Lietuvai atstovavę mokiniai, juos rengę mokytojai ir komandų vadovai.Renginyje apdovanotos ir jaunosios mokslininkės, atstovavusios Lietuvai tarptautiniuose konkursuose.

„Čia susirinko svajonių komandos, kurios talentą paverčia didele kūrybine jėga. Esate vieni iš geriausių pasaulyje. Dalykų skalė labai plati: fizika, matematika, biologija, chemija, informatika, geografija, ekonomika, informacinės technologijos, muzika, kalbos, debatai. Jau vien tik dalyvavimas tarptautinėje mokslų ar menų olimpiadoje, jauniesiems mokslininkams skirtuose konkursuose yra didžiulis įvertinimas ir didelė garbė šaliai“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, sveikindama šventės dalyvius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Ministrės Pirmininkės patarėja švietimo, mokslo, inovacijų ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Aistė Kairienė sveikinimą ir dovanas įteikė ES jaunųjų mokslininkų konkurso (EUCYS) pirmosios vietos ir specialiojo prizo laimėtojai Medai Surdokaitei (darbo vadovė Marta Marčiulionytė, Kauno tvirtovės VII fortas).

Dovanos ir sveikinimai taip pat įteikti Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos specialiuoju prizo laimėtojai, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos absolventei Evenikai Mekšraitytei  ir jos mokytojai Daivai Paškauskienei.

Tarptautiniuose renginiuose šiemet Lietuvai atstovavo 135 Lietuvos mokiniai. Jaunieji talentai ant laimėtojų pakylos kopė net 84 kartus. Įvairiose tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose buvo pelnyti 9 aukso, 13 sidabro ir 42 bronzos medaliai. Iškovotos 4 pirmosios vietos, 1 antroji ir 2 trečiosios, specialieji prizai. Taip pat pelnyta 10 pagyrimo raštų.

Šventę organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.