Tarptautinis Šveicarijos talentų forumas kasmet suburia talentingiausius jaunus žmones iš įvairių pasaulio šalių. Forume ieškoma būdų spręsti aktualiausias pasaulio problemas, į tų sprendimų paieškas įtraukiant ne tik įvairių sričių ekspertus bei mokslininkus, bet jaunimą.
Savaitė Šveicarijos Alpėse tyrinėjant kalnų biologinę įvairovę – tokia išskirtinė patirtis teko ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo specialiojo prizo laimėtojui Artūrui Makseliui, Varėnos „Ažuolo“ gimnazijos mokiniui. Vos tik grįžęs iš mokslinės stovyklos Šveicarijoje Artūras sutiko pasidalinti įspūdžiais su Jaunojo tyrėjo skaitytojais.
Pirmosios vietos laimėtojais šiemet paskelbti dviejų darbų autoriai. Jie tampa kandidatais atstovauti Lietuvai tarptautiniame ES jaunųjų mokslininkų konkurse (European contest for young scientists – EUCYS), kuris vyks rugsėjo 12–18 d. Nyderlanduose, Leideno mieste.
Šiais metais į ESJMK baigiamąjį etapą atrinkta 15 darbų. Jų autoriai kviečiami darbus pristatyti nuotoliniu būdu balandžio 7–9 dienomis.
Seni medžiai yra daugybės organizmų buveinė. Gyvūnams ir kerpėms tūkstantmetis ąžuolas daug vertingesnis už jauną, pvz., šimtametį. Ąžuoluose senoliuose gali gyventi, maitintis ar tik kartais praskrisdami nutūpti iki tūkstančio rūšių organizmų, pvz., samanų, grybų, vabzdžių, paukščių, žinduolių. Dalis jų aptinkama tik senuose medžiuose, todėl labai priklauso nuo jų išlikimo, pavyzdžiui, niūriaspalvis auksavabalis. Kaip surasti ir išsaugoti šio vabalo populiacijas, plačiau skaitykite straipsnyje.
Domiesi tiriamuoju darbu? Laboratorija – aplinka, kurioje mielai leidi laiką? Turi idėjų, kaip išspręsti vieną ar kitą aktualią šių dienų problemą? Dalyvauk ES jaunųjų mokslininkų konkurso (ESJMK) nacionaliniame etape.